Výlety

Halloweenská stezka

OS Barvínek, ZŠ Podomí a obec Podomí zvou všechny statečné předškoláky a mladší školáky na Halloweenskou stezku, která se uskuteční v sobotu 25. října 2014. Účastníci stezky se pokusí zachránit princeznu Kateřinu uvězněnou ukrutným čarodějem Halloweenem.

celý článek

Noc vědců v Drahanech

V pátek 26. září 2014 bude v 18 hodin zahájena v budově muzea v Drahanech druhá Noc vědců. Můžete se těšit na zajímavosti z fyziky, chemie, logiky, experimentální archeologie, na ukázku techniky a práce hasičů a mnoho dalšího.

V rámci akce bude zájemcům umožněna prohlídka nově vybudované čistírny odpadních vod.

celý článek

Slavnostní otevření pícky v Senetářově

Obec Senetářov, OS Muzeum Senetářov a MAS Moravský kras o.s. vás srdečně zvou na slavnostní otevření pícky, a to v sobotu 20. září 2014 od 11:00 hodin v zahradě za muzeem perleťářství v Senetářově. Budete mít možnost ochutnat produkty přímo z pícky - koláče, langoše, chléb. Součástí akce bude soutěž o vaření kotlíkového guláše. Pro děti je připraven program s Jarkou Vykoupilovou - soutěže, hry, maňáskové divadlo. V průběhu odpoledne bude vyhlášení vítězů geocachingové hry. V průběhu celé akce výstava veteránů motocyklů s možností projížďky.

celý článek

Cyklistický výlet s TJ Sokol, Podomí

V neděli 17. srpna 2014 mohou vyšichni příznivci cyklistiky vyrazit na tradiční výlet s místní organizací TJ Sokol, Podomí. Pro účastníky bude připravená trasa pro sváteční cyklisty (asi 25 km) a trasa pro náročnější cyklisty (asi 60 km).

Sraz je v 9:30 u pohostinství.

Neváhejte a připojte s k této báječné akci :)

Macocha

Macocha

Propast Macocha  je největší propastí tohoto typu ve střední Evropě. Dno propasti je od roku 1914 nedílnou součástí prohlídky veřejnosti přístupných Punkevních jeskyní.

celý článek
Mlýn  Ruprechtov

Mlýn Ruprechtov

Mlýn byl postaven v r. 1873, jako klasický mlýn holandského typu, s větrným kolem o čtyřech lopatách a otočnou střechou. Po několika letech provozu byl postižen větrnou smrští, která přispěla k jeho modernizaci a z dnešního pohledu k jedinečnosti.

celý článek
DinoPark Vyškov - DinoPark vhodný pro malé děti

DinoPark Vyškov - DinoPark vhodný pro malé děti

Unikátní zábavní a vzdělávací park pro celou rodinu. Unikátní zábavní park na ploše 5 ha, který zobrazuje scény ze života druhohorních zvířat ve skutečných velikostech, 3D kino s filmem o vzniku života na Zemi, paleontologické hřiště pro děti i naučnou stezku.

celý článek
Rudice

Rudice

Mezi největší přírodní zajímavosti určitě patří 12 km dlouhý jeskynní systém Rudického propadání. Rudice je také jednou ze zastávek mezinárodního projektu Evropské cesty železa, která seznamuje návštěvníky s bohatou železářskou tradicí kraje. Je zde také 7 km dlouhá naučná stezka Jedovnické rybníky a Rudické propadání, začínající u Větrného mlýna a Geoparku.

celý článek
Jedovnické rybníky

Jedovnické rybníky

Jedovnice jsou ve svém okolí známé svými rybníky. Doba jejich vzniku není přesně známa, ale rybářství má v Jedovnicích starou tradici. Některé zprávy o výlovech jsou již z roku 1741.

celý článek